06 juuni 2021

Laisklen, nagu jaksan

Sest vett täis savist tehtud tagahoov tahenes niipaljukese, et sain poisside kohale tassitud puuhunnikut väiksemateks kypsisteks tegema hakata. Iga päev paar ruumi st ruumimeetrit, loomulikult muude tööde kõrvalt, kyll ta jaanipäevaks tehtud saab. Pealkirjas kirjeldatud tegevus aga tuleb kroonilise liigesehaiguse tekitatud surmväsimusest, no ei suuda jalgu alla ajada, aga kell 6 õhtul ei ole suvel ju veel tööpäeva lõpp!
Eile jäi Tartu Botaanikaaia pysikutepäeval käimata, sest ma lõhkusin puid. (Puude lõikamine ja lõhkumine on nii sensuaalsed ja naiselikud tegevused, eriti kui saed ja halumasin sahvrist võtta on.) Ilm oli varahommikust saadik nii helisevalt imeline ja kõik mu meeled olid hõivatud juba õrnalt hapneva kasemahla aroome levitava ja miljonimustrilise ja viikingilaeva mõõtu puuhunnikuga, et see õnnetu pysikutepäev kadus meelest kui eelmise aasta heinamaarjapäev. Aga seeeest leidsin oma 1,5x4-meetrisest alpinaariumilaadsest peenrast aasta aega lootusetult kadunud olnud vist kaljuylase. Ma tõesti ei mäleta, mis ta nimi istutamise hetkel oli. Nimi ei riku lille, väike nunnu ta igatahes on. Tema kõrval laiutavad kukeharjad ja pune "Variegata", nagu jaksavad. Olen Puulaeva Piraadikapten ja sellised mu vingeimad aarded ongi.

9 kommentaari:

Lendav ütles ...

Püsikute päev, oi... Ja täna oli tööriistakast mingil Anne tn aadressil...

Lendav ütles ...

Tööriistalaat, sa vana ja kangekaelne autocorrect!

mustkaaren ütles ...

Kurat, lisaks sellele eile olid Mõniste kandis Sibul+Agan kontserti andmas, ja ma lugesin sellest 28 minutit enne konsa algust!!!

mustkaaren ütles ...

Autocorrecti saab telefoni seadetest "keel ja klaviatuur" kohast yles otsida ja ära killida.

Lendav ütles ...

Umbes neljal juhul viiest parandab ta näpukad õigeks. Üks juht viiest läheb aga võlssi... Minu häda on see, et suvisel ajal puhtasse tuppa arvuti juurde eriti ei jõua, ajan suurelt osalt läbi moblaga. Aga sellel on ju klaver nii tilluke, hea õnne peale proovin tähtedele pihta saada.

Rahutu rahmeldaja ütles ...

Ei tea sa laisklemisest midagi, vot mina laisklen küll, kuu hakkab täis jooksma. Leban lapiti kii lestakala ja ei liiguta lillegi

Rahutu rahmeldaja ütles ...

Ei tea sa laisklemisest midagi, vot mina laisklen küll, kuu hakkab täis jooksma. Leban lapiti kii lestakala ja ei liiguta lillegi

Rahutu rahmeldaja ütles ...

pagan 2 x sai

Marfa ütles ...

Ma ka laisklen. Täna kavatsen uued kardinad lõpuni laiselda, sest peenrad said eile kogemata rohitud. Võsa, mille kallal molutada, muidugi veel jätkub.
Elagu laisklemine!