04 oktoober 2012

Mul veel labidas m2ttas pysti, aga.

Kuigi hallasid ei ole veel olnud, v6ib suve l6ppenuks kuulutada. - Taimekasv on muutunud v2ga aeglaseks, sest valgust ja soojust on vrdl suvekuudega palju v2hem. Mul on v6imalus n2ha seda j2nksidele v2rsket laialehist umbrohtu korjates - varsti l6peb ka naabrite poolt prygitatud tiigi 22rest piiman6gese- ja naadikultuur otsa, siis aga on k2es talveperiood kuivs88da ja jootmisega.
Sel suvel alustasin paar uut ettev6tmist, aga kuna m6elda tuleb vajadusele hoida 1) s6idumasinaid muudekski s6itudeks kui minu materjaliveod, oodata 2ra, kui kaubik valmis saab, 2) omaenda probleemseid liigeseid, 3) et abij6udu enam pole, sest lapsed l2ksid kooli, siis on protsessid veeeeelgi aeglasemaks muutunud. Protsessi nimega uue sisses6idutee rajamine ja hoovi renoveerimine olen juba usinasti teinud ja asi on m6nev6rra kasutatav, siis tulevase saunataguse tiigi korrastamine seisab alles ees. Augustis k2isin seal kettaga heinal6ikuriga yle ja koristasin niite, salakavalatel alkoholipudelitel v sambla alla peitunud kiletykil libastudes roppe t2hendamiss6nu lausudes - naabrite tigedate pilkude ja kahtlustava peitumise saatel - kus see k6lbab, et naisterahvas tarvitab sellist tehnikat (st v6saniiduk, kettsaag, ka 3m-se j2relhaagisega auto - kyll j6llitatakse, kui ma midagi teen v vean, neid kodanikke h2irib isegi see, kui ma omaenda maja ees undavate t88riistadega tislerit8id teen, samas pole probleemiks paukuva autostereo saatel alkoholipidusid pidada ja lollusi karjuda kasv6i 10 tundi j2rjest, kui ma vahepeal 2ra ei tydine ja politseid ei kutsu), "hull vene l..", nagu need inimesed mind nimetavad, otsustab oma peaga asju, planeerib, ehitab ja yldse ja mis k6ige hullem - julgeb tugevatele meesterahvastele vastu astuda - see prygiauk on aegade algusest olnud prygiauk ja k6ik!!! M.., v.., p..! (Kuigi tunnistajad 1970-test v2idavad hoopis muud ja kirjeldavad asjade ilusamat ja korralikumat seisu enne alkohoolikute valitsusaega ja kantmeetreid salaviinapudeleid, eterniiti, olmej22tmeid ja muud sodi)- Isegi piiripostid kaovad imeliselt ja valla maakorraldaja ei tule mu abikaasi korduvatest suulistest j2relep2rimistest hoolimata kohale, sellest v6ib teha igasugu huvitavaid j2reldusi!
Mahap6lenud maakeldri korrastamist j2tkan. Selle plogi esimestes postides on m2rgitud, et p6lenud laetalad jms eemaldasin ja kaevasin asja veidi lahti ning v6tsin veidi kibuvitsav6sa maha, kaevukaevamiseks (2005) tuli seda ka mitu ruutmeetrit v2lja juurida. Selle aasta augustis alustasin uuesti, sest vahepeal oli asemele kasvanud uus ja kurjem kibuvitsapadrik. Asja teeb ebameeldivaks see, et kuigi ma soovin l6puni vormistada seda maariba, kus nimetet keldriauk asub, samuti meie vanad viljapuud, uus kaev ja osa maja piirinaabritest eraldavast hekist, pildilolev uus istutus sireleid, punaseid lodjap-p6isenelaid jms, on see erastamiste ajal toimunud susserdamiste ajal j22nud valla omandisse ja no kuidagi ei suudeta seda meie krundiga liita - olemasolev piir jookseb umbes 2 meetri kaugusel maja otsaseinast! Nii et alles siis, kui l6puks ometi on meie maja juurde kuuluv, aga mingil p6hjusel 6hku rippuma j22nud maariba 2ra vormistatud ja pandud piiripostid, saab hakata korralikku hekki rajama, see teatavasti pole odav r66m ja vormistamata maale ma seda teha ei taha - ma ei taha seni toimunud asjade taustal kellelegi enam uut v6imalust anda k2tt minu t88 ja vara vastu t6sta. Okkalistest p66sastest hekk on aga t6husam kaitse p2ttide vastu, sest aeda on lihtne l6hkuda, aga okkalise p66sa vastu ei saa ka k6ige kurjem purjus j6umees - kontrollitud korduvalt, eriti aga 29.09.2008 konkreetse politsei andmebaasis seisva suurema vandaalitsemise ja verevalamise k2igus!
Meeleolu on, nagu n2ha, kurjakuulutav, aga tuleviku nimel tuleb see mitmetasandiline koristust88 2ra teha. K6igile meele j2rele ja armastusv22rne olemine ei paranda seni tehtud hulle asju ja sigadusi, aga ma ei vaja ebakvaliteetset armastust, vaid korrastatud ja turvalisemat maailma. Mitte keegi teine, eriti aga selleks ette n2htud riigiametnikud, ei v6ta seda ette.
Kaamos hiilib ligi, tunnen seda oma hinge peenh22lestusest.
H2mar, niiske, kleepuv aeg.
Paras aeg m6elda, mida j6uluvanale kirjutada.7 kommentaari:

MUHEDIK ütles ...

Jõudu edasisteks tegemisteks, vana võssakasvanud ja räämas koha korrastamine on ränk töö, aga tasu nähtud vaeva eest on tulevikus selle eest ka rikkalik

Tii ütles ...

Sa oled väga palju suutnud ära teha selle suve jooksul. Ja lapsed on sul ka ju väga tublid kui nende kooliaeg kohe tunda annab töökäte vähenemisena. Aga see omandist väljajäänud maatüki probleem on küll häiriv. Soovin jõudu ja edu asjaajamistes. Ja palju rõõmu taimedest, loomadest ja lastest.

Futu ütles ...

Sinu tegemistest on väga huvitav lugeda. Jõudu, tervist, õnne kõige selle rajamisel, ehitamisel!
Usun, et ka maa-asjad korda saavad. Bürokraatia vastu saab ainult järjekindlusega.

Togram ütles ...

Jama maakorraldaja teil seal? kuna ma ise sama haridusega ja praktikatel valdades käinud, siis imestan- millega ta küll tegeleb, et objektile ei saa?

egas muud kui järjepidev pindakäimine, nõudmine, saati kui tead, et õigus nõudmiseks on olemas.

See aia korrastamise teema on nii pagana tuttav. KUi oma majja kolisime pea 9 aasta eest, siis 2004 aasta kevad-suvi-sügis olid karmid- võsa ja rämps,märksõnadeks. Nüüd hakkame peaaegu jõudma sinna faasi, et saab vaikselt uuele haljastusele rõhku panema hakata, ent rahuloluni läheb veel ilmselt aastaid.
Edu Sulle!

Tsiil ütles ...

Mis plaanid sul tiigiga on? Ja kas sa pead seda jagama? Naabritega?

Müts maha tisleritööde ees, mina ei oska:( Kui siis lihvida ja mingeid kaste kokku klopsida.

Teede rajamine on ilmselt hull töö.

Futu ütles ...

Kaaren on kõva naine.:) Kui midagi tahab, siis peab saama. Ja saab ka. Teeb kasvõi ise. Tegelikult maal teisiti ei saagi. Alguses üritad võibolla küll veidi aega "õrnem pool" olla, aga kui siit logiseb, sealt logiseb, siis hakkad tõesti vaatama, et kudapidi see kuradi trell või järkamissaag töötab jne. Liiatigi annab tehnika ja tööriistade käsitsemise oskus mõnusa sõltumatuse meestest. Neil pole tihtipeale aega või pole neid kodus või nad on väsinud ja mida see paar kruvi siis keerata ei ole ja asi on aetud. Raskemate asjade teisaldamiseks on mul kaval käru. Omavahel öeldes, mees kutsub seda naisetapukäruks:), aga sellega saab kerge vaevaga teisaldada korraga 12 tellist, kaks ämbrit mulda (liiva) või kivi, mida muidu iialgi tõsta ei jõuaks. Seadeldisel on metallplaat asjade transportimiseks, kaks käruratast ja tugev karkass. Saab kasutada tasakaalujõudu. Selliseid kärusid kasutavad mehed, kes teile külmkapi koju toovad:)...aga ka aias või ehitusel on see täiesti asendamatu asi.

Hundi ulg ütles ...

Iga kord kui ma enda õueriided pesumasinasse panen pean ma TINGIMATA kõik oma taskud üle vaatama. Ikka leidub kusagil taskus mõni klaasikild, naelajupp, plastmassitükk.

Enda arust juba aastaid tagasi, kohe esimestel aastatel, likvideerisin kõik need "isetekkelised" prügimäed omal maal. Aga tänase päevani maapind keerab välja ikka veel kunagiste asukate tehisjälgi. Kuna ma ise neid prügilaid likvideerisin, siis õnneks tean enamvähem, kus kohast neid "arheoloogilisi" leide võib leida. Kahjuks üks neist kohtadest on minu nn. peamises lillepeenras...