11 aprill 2009

kelluke

Yhes teises plogis sai mainitud, et mu v2ixeima tytre synnip2eval 6icevad lumikellukesed. Nii ongi. Aga t2nu vahemerelisele n2dalale on hoojooxu v6tmas teisedki sibullilled - juba 6icevad m2rcij2nesed, ptyi- kellukesed, & krooqsed. Tulbid ka juba teretavad ning mitmetele pysiqtelegi ei v6i enam peale astuda, et "Ah, ma natuke riisun siit..."
M88dunud aiahooaeg ning ylem88dunust teine pool on asja edendamise m6ttes must auk, sest t88lk2imine v6ttis absoluucelt kogu aja ning paueri. 6nnex on kannatajaid suht v2he, aga kadunukeste hulka tuleb lugeda 1 v22nroos, peenrat2is talisibulat & pysiqte seemiqid, mis kadusid umbrohu alla. Loodan selle, k6ige tagumise ning k6ige uuema hoovipeenra yle vaatamisel siiski meeldivaid yllatusi...
Tomatitaimed ei taha kasvu visata. Arvan, et olen mullaseguga e poeturbaga puusse pannud, ning vaatan esimesel v6imalusel tomatikylvi yle. Ning taimekapp ei 6igusta ennast praegu rohkem q kylvide idanemiseni - praegu on parimax kasvuergutajax p2ike ning tema tekitatavad reziimid.
Toataimed ootavad kaaliumpermanganaadiravi. Ex aiamulda istutussegus kasutades tekib potti mitmesuguseid j2lke juure6gijaid ussikesi, ning nende vastu aitab teatud lilla vesi. Ei taha sygisel t88lk2imise nahka e vihmausside roax l2inud fuxiatele enam lisa saata.
Orhideed kodunevad praegu. Kahjux on kassiraibe aknale ronida pyydes mitu taime hunniqsse ajanud, nt kallapotti qkingade peale, seet6ttu need taimed on veidi aukliqd; kambriad kasvatavad v6rseid oma tagasihoidliql moel, ning cymbiidiumidest suurem omab juba soliidset hulka noori v6rseid. Teine pidurdab, ei tea mix. Ludiisia on normaalne. Dendroobiumikesed uimerdavad.
Yx Elvas elav vana aias6brast t2di soovis lahti saada oma suurest hipiliq soenguga puis-aaloest. Ei v6tnud toda p6ud, suvine p2ike ega septembri hall. Minu juures elas see taim veel aasta jagu l6hkises potis, aga nyyd veebruarist uues lahedas korteris on ikka veel nagu pulst. No v2hemalt pole varred enam pehmed ning v6rsed tunduvad elusad. Loodan, et see 15-pealist lohet meenutav taim peagi elustub.

Kommentaare ei ole: